• Zápis detí do materskej školy Novoť na šk. rok 2024/2025

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Novoť 315 oznamuje rodičom, že termín odovzdania žiadostí o prijatie dieťaťa do materskej školy Novoť na školský rok 2024/2025 bude od 13.5.2024 do 17.5.2024.

Podmienky prijímania:

1. Rodičia vyplnia elektronickú žiadosť – odkaz TU (https://msnovot.edupage.org/ - O škole – Elektronická prihláška). Je potrebné dbať na správne zadávanie údajov s diakritikou (dĺžne, mäkčene, a pod.), nakoľko sa tieto údaje priamo importujú do elektronického systému školy. Údaje sa zadávajú tak, ako sú uvedené v dokladoch totožnosti.
            2. Po odoslaní prihlášky je potrebné ju hneď vytlačiť (resp. zaznačiť si kód formulára pre prípadnú kontrolu, zmenu alebo tlač).
            3. Žiadosť o prijatie podpíšu obaja rodičia, alebo zákonní zástupcovia.
            4. Rodičia potvrdia zdravotnú spôsobilosť dieťaťa u svojho detského lekára – je súčasťou žiadosti.
            5. Vytlačenú a podpísanú žiadosť je potrebné odovzdať v Materskej škole Novoť 521 od 13.5.2024 do 17.5.2024 spolu s prílohami:
            • kópia rodného listu,
            • vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie – ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijímajú deti v súlade s § 59 ods. 2 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na predprimárne vzdelávania sa prednostne prijímajú deti:

• Pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné do spádovej MŠ podľa miesta trvalého pobytu dieťaťa (Novoť).
            • Pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné.
            • Deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
            • Deti, ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.
            • Deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné.
            • Deti zamestnancov ZŠ s MŠ Novoť a obce Novoť (zriaďovateľa školy).

Deti, ktoré materskú školu už navštevovali v predchádzajúcom školskom roku, novú žiadosť nepodávajú.

• DEŇ ZEME

• Každý rok 22. apríla oslavujeme Deň Zeme. V našej materskej škole sme ho tohto roku oslavovali trochu skôr 19.4.2024. Aktivity dňa boli zamerané na pomoc našej planéte. Je dobré si pripomínať, že Zem je jediná  a jedinečná a mali  by sme sa o ňu dobre starať. Deti sú našou budúcnosťou a aj  pre nich a aj s nimi by sme mali riešiť otázku životného prostredia. Je to maličký krok, ktorý môžeme urobiť pre čistejšiu planétu.

• DIVADLO- O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE

• V piatok 12.4.2024 mali naše deti opäť možnosť vidieť krásne divadlo v podaní herečiek Zo šuflíka. Bol to príbeh o kocúrovi a pyšnej hviezde. Táto  autorská divadelná hra o sile priateľstva bola spestrená tieňovým divadlom a pesničkami.

• PROJEKT "FAST 112"

• Naša materská škola sa zapojila do projektu "Fast 112", ktorého cieľom je obrovská misia- zachrániť našich starých rodičov. Zameriava sa na zvýšenie povedomia o príznakoch mozgovej príhody a potrebe rýchlej reakcie. Využíva úžasné nadšenie detí pre učenie a zdieľanie a podporuje šírenie vedomostí do zvyšku ich rodiny, najmä smerom k ich starým rodičom.

• DIVADLO- O RYBÁROVI A ZLATEJ RYBKE

• 8.4.2024 mali naše deti možnosť vidieť klasickú divadelnú rozprávku- O rybárovi a zlatej rybke.  Novodobá adaptácia rozprávky deťom ukázala prostredníctvom veselého príbehu rybára a jeho chamtivej ženy, že lakomstvo sa nevypláca. Toto predstavenie deťom uhradila obec Novoť.

• ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA ZŠ PRE ŠK. ROK 2023/2024

• Dňa 4.4.2024 sa v budove MŠ konal slávnostný zápis detí do 1. ročníka ZŠ. Počas dopoludnia pani učiteľky  budúcich prvákov pripravili rôzne aktivity zamerané na zisťovanie pripravenosti na školu. Deti sa zároveň spoznávali so svojimi budúcimi učiteľkami. Okrem práce si pre nich žiaci 4. ročníka pripravili scénku a tanček.

Viac ako hodinka pri plnení zaujímavých aj zábavných úloh ubehla veľmi rýchlo, niektorým predškolákom sa v škole tak páčilo, že by v úlohách chceli pokračovať. Nakoniec si deti za svoju prácu  odniesli darček, ktorý im bude pripomínať tento pekný deň.

• INTERAKTÍVNE ČÍTANIE SO ŽIAKMI ZŠ

• V rámci marca- mesiaca knihy sme 26.3.2024 v materskej škole mali opäť krásnu akciu. Tentokrát sa nám o ňu postarali dievčatá s 9. ročníka základnej školy, ktoré si pre deti pripravili ukážky interaktívneho čítania spojeného s ďalšími hrami a aktivitami. Predstavili sa nám rozprávkou: Danka a Janka, Červená čiapočka a Zázračná palica. Deťom sa zážitkové čítanie veľmi páčilo a dúfame, že sa stretneme pri podobnej akcii znova.

Urobme si častejšie čas na čítanie! Je to prameň múdrosti pre všetkých.