• SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2023/2024

• Aj keď v júli pokračujeme v materskej škole v prázdninovom režime, spoločne sme rozlúčili so školským rokom. Deň sme mali naplnený rôznymi hrami, tancom a  súťažami. Deti si pochutnali na zmrzline a domov si okrem svojich prác odnášali aj darčeky. Dúfame, že si cez prázdniny oddýchnu a v septembri sa oddýchnutí a usmiati vrátia do škôlky.  Predškolákom želáme, aby si po prázdninách zasadli do školských lavíc plní síl a odhodlania.

• BRANNÁ VYCHÁDZKA

• Dňa 27.6.2024 sme sa vybrali na turisticko-brannú vychádzku. Počasie bolo priam ideálne- tepľúčko a pod mrakom. Deti si veselo vykračovali s batôžkami na chrbtoch, aj keď pre tých najmenších to bola poriadna diaľka. Predškoláci zvládli túru až ku chate p. Jakubjáka, pre maličkých stačila vychádzka na futbalové ihrisko pri Tribúne. Po namáhavej ceste sa deti s radosťou „vrhli“ na dobroty , ktoré im maminky nabalili do ruksakov. Podelili sa aj s kamarátmi, ktorí sa „pozabudli“ a nič so sebou nemali. Potom sa trošku ponaháňali a šup naspäť do MŠ. Branná vychádzka splnila svoj účel, ale hlavne sa deťom páčilo v prírode.

• DIVADLO- ČAROVNÝ HRNIEC

• Dňa 26.6.2024  do našej škôlky zavítalo prešovské divadlo Portál s „ Čarovným hrncom“, z ktorého sa sypali rozprávky O červenej čiapočke, Perníkovej chalúpke a o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch.  Do rozprávky boli deti aktívne zapojené a stali sa z nich trpaslíci. Ostatné deti sa zapojili spevom, potleskom a odpoveďami na otázky  z rozprávok, ktoré vysypal čarovný hrniec. Ďakujeme za krásne predstavenie  a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• ŠKOLÁCI KONCERTOVALI DEŤOM V MŠ

• V piatok 21.júna 2024 si SZUŠ Novoť  pripravila koncert pre deti v materskej škole. Všetkým interpretom patrí za ich výkony veľké gratulujeme a želáme veľa ďalších hudobných úspechov. Poďakovanie patrí aj ich pedagógom za neunavnú prácu a prípravu žiakov na toto vystúpenie.

• VÝLET NA VLÁČIK DO ORAVSKEJ LESNEJ

• Dňa 19.6.2024 sme boli na výlete v Oravskej Lesnej. Okrem toho, že sme sa previezli vláčikom,  železnička ponúkala program "Ako sa stať železničiarom". Zamestnanci nám porozprávali o lokomotívach, dopravných značkách pre vlaky, o svojej práci a o ich najstaršej parnej lokomotíve. Za správne odpovede v kvíze boli niektoré deti odmenené možnosťou sedieť v lokomotíve a pomáhať riadiť vlak. Na konečnej stanici  sme si urobili piknik a plní krásnych zážitkov sme sa vrátili do MŠ.

• MDD

•     Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami…

Takto začína vari každá rozprávka a ako v rozprávke boli deti našej materskej školy dňa 3. júna 2024 – deň, ktorý je pre všetky deti sveta asi najkrajší. Všetky majú sviatok a vtedy je všetko možné – ako v rozprávke.

Od rána sa z tried ozývala hudba, spev a  hlasné povzbudzovanie pri bláznivých súťažiach – skákanie vo vreci, hádzanie loptičiek, triafanie kruhmi na cieľ, nosenie loptičiek na lyžiciach....A nakoniec sa deti poriadne vybláznili na diskotéke. Domov si odnášali balíčky a medaily.

tento deň bol čarokrásny, každý chcel, aby trval čo najdlhšie, ale aj sviatku detí zazvonil zvonec a tak ako každá rozprávka, aj MDD v materskej škole mal svoj koniec.

• DEŇ RODINY

•     Bol deň matiek, teraz sa blíži deň otcov. Pretože tých sviatkov je v máji a v júni viac, rozhodli sme sa to spojiť do jedného celku a pripravili sme v našej MŠ „Deň rodiny“. Tento slávnostný deň pripadol na 30. a 31. mája. Naše deti pre rodičov okrem pásma básní, piesní, tancov a hier pripravili aj krásny darček. Pani učiteľky sa zasa postarali o výzdobu a občerstvenie a tak sme tento deň oslávili naozaj originálne  v rodinnej pohode a vzájomnom porozumení ako obrovská školská rodina.

• Základná škola s materskou školou Novoť 315
        • Novoť 521, 029 55 Novoť