• HUDOBNÝ PROGRAM- ČERVENÁ, MODRÁ...

• Posledný februárový deň sa niesol v rytme tanca a spevu. V materskej škole sme mali hudobné vystúpenie, ktoré sa deťom veľmi páčilo, pretože sa naučili nové piesne a rozohriali sa v rytme tanca.

• KARNEVAL

• „ČO JE TU DNES VEĽKÝ BÁL? A ČI DÁKY KARNEVAL?

SPRIEVOD MASIEK KRÚŽI V KRUHU,

JEDNA MASKA STRIEDA DRUHÚ.“

Takto presne to vyzeralo 13.2.2024  na karnevale v materskej škole. Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, kde prišiel pirát aj veľký kráľ, princezná, lienka aj víla, či hasič aj striga milá. To sa však len trieda premenila na jednu úžasnú karnevalovú párty.

Nielen tanec, smiech, ale aj hry vyčarili na tváričkách detí úsmev... Bolo veselo, bolo fajn. Vysmiatí, vytancovaní, unavení, ale nič to...   O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

• PROJEKT- OLEJKO

• Olejko chráni prírodu

„Olejko chráni prírodu“ je výnimočný projekt, ktorý je určený pre materské, základné, špeciálne a stredné školy v rámci celého Slovenska. Tento projekt sa zameriava na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál.

Pomôžete Olejkovi v ochrane prírody

Aby použitý olej neskončil vyliaty v prírode, v spolupráci s Olejkom sa bude tento olej z Vašej školy zbierať, aby sa z neho stalo biopalivo.

Ako zbierať použitý kuchynský olej

Odovzdávať sa môžu všetky druhy jedlých olejov a tukov: slnečnicový, repkový, palmový olej, bravčová masť, oleje z nálevov potravín a pod.

Nevylievajtedo drezu

Olej po vyprážaní alebo inom použití nechajte vychladnúť, zbavte ho hrubých usadenín a zvyškov z jedál.

Prelejte doplastovej fľaše

Za pomoci lievika prelejte prečistený olej do čistej, suchej plastovej fľaše a dobre uzavrite.

Odovzdajte fľašuvo svojej škole

Vytriedený olej odovzdajte do označenej nádoby, ktorá sa nachádza vo Vašej škole.