• ŠTRNGALKY- 17. ROČNÍK NESÚŤAŽNEJ PREHLIADKY

• V stredu 26.4.2023 sa konal 17. ročník detskej nesúťažnej prehliadky pod názvom "Štrngalky". Na prehliadke, ktorá sa konala v KD v Oravskom Veselom sa  zišli speváčikovia z osemnástich materských škôl z okresu Námestovo. Našu materskú školu reprezentovali Mária Bugajová a Bianka Garai pod vedením pani učiteľky Mgr. Veroniky Mikolajčíkovej. Prehliadku otvoril detský folklórny súbor zo ZŠ Or: Veselé, ktorý svojím tancom a spevom potešil a posmelil všetkých spevákov. Po vystúpení  dostali všetky deti diplom, drevenú píšťalku a sladkú odmenu. Na prehliadke bolo zrejmé, že naše  deti majú vrúcny  vzťah k folklóru a ľudovým tradíciám.

• ŠTRNGALKY

• Dňa 21.4.2023 sa konala súťaž v speve ľudových piesní. Z triednych kôl postúpilo až 15 detí. Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať najlepších spevákov materskej školy v dvoch kategóriách.

1. kategória (3-4 ročné deti)

1. miesto: Mária Bugajová, 2. miesto: Tomáš Subjak, 3. miesto: Marek Sochuliak

2. kategória (5-6 ročné deti)

1. miesto: Bianka Garai, 2. miesto: Kamilka Bruníková, 3. miesto: Samuel Brňák

Výhercom srdečne blahoželáme!

• ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA ZŠ

• Slávnostný zápis detí do 1. ročníka ZŠ sa uskutočnil dňa 5.4.2023  v priestoroch materskej školy. Deti prežili krásne dopoludnie spolu s pani učiteľkami so základnej školy, ktoré pre ne pripravili divadielko, spev, tanec a množstvo zaujímavých úloh. Za vyriešenie úloh boli deti  odmenené krásnym darčekom.

• MAĽOVANIE KRASLÍC

• Oblej ma šuhajko, veď je voda na to,

ja Ti dám vajíčko maľované za to.

Ale aby sme mali čo podarovať, usilovne sme pracovali. Tvorbu sme si spestrili veľkonočnými piesňami a básňami. Tvorenie sa deťom veľmi páčilo a svoje krásne kraslice si s hrdosťou odnášali domov.

• MÁM BÁSNIČKU NA JAZÝČKU

• Naše deti obľubujú básničky. Pomáhajú im precvičovať si pamäť a výslovnosť. Aj tento rok, 31.3.2023 sa u nás konala súťaž “ Mám básničku na jazýčku“.

Deti poctivo so svojimi rodičmi trénovali básničky. Súťaž brali naozaj vážne a poctivo sa pripravovali. Deti boli pri recitácií nebojácne a smelé, chceli zarecitovať čo najlepšie a to sa im aj podarilo.

Z každej triedy sa vybrali traja najlepší, ktorí postúpili do celoškôlkárskeho kola. Odmeňovaní boli v 2. kategóriách (malé deti a predškoláci).

Na záver sa naša porota rozhodla, že všetky deti sa snažili a každé z nich odchádalo domov s diplomom a sladkou odmenou.

• KLAUNIÁDA

• Dňa 31.3.2023 sme v materskej škole mali možnosť vidieť krásne divadlo.

Videli sme  klaunky Vendelínu a Valentínu v príbehu plnom poučenia, humoru, farieb, kúziel a pesničiek o niektorých profesiách. Klaunka Valentína sa jedného dňa rozhodla zmeniť svoje klaunské povolanie za iné, čo nebol veľmi dobrý nápad...

• JARNÝ KONCERT

• Naša škôlka je plná zábavy a prekvapení. Predstavte si, že škôlka sa premenila na koncertné pódium. Pani učiteľka Ing. Veronika Buláková spolu s deťmi vítala jar spevom a nácvikom piesní sprevádzaných hrou na varhanoch a harmonike. Úsmev na tvárach detí, radosť a hlasný spev znamenali, že koncert sa deťom veľmi páčil a už sa na podobné vystúpenie veľmi tešia.