• DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

• Na základe iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu / SV OMEP/ vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku, ktorý je 4. novembra. Práve 4. novembra 1829 grófka Mária Terézia Brunswicková otvorila na Slovensku prvú detskú opatrovňu.

Aj naša materská škola sa  zapojila do týchto osláv. Deti prežili deň plný spevu, tanca, súťaží a zábavy. Veríme, že aj my sme prispeli k naplneniu odkazu grófky Brunswickovej: „Tieto malé deti sa tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“

• DEŇ STARÝCH RODIČOV

• Október sa nesie v znamení úcty k starším. Keďže je tento rok opäť nepriaznivá epidemiologická situácia, spoločné stretnutie sme nemohli zorganizovať. Ale na svojich starkých sme nezabudli! Naučili sme sa pesničku a básničku, vyrobili sme srdiečka. S týmto darčekom sa deti za svojimi starými rodičmi vybrali so svojou rodinou. Dúfame, že babičky a deduškov potešili aj takýmto spôsobom.